facebook
 • FORUM DIALOGU KULTUR
  Polska Nagroda im. Sérgio Vieira de Mello
 • FORUM DIALOGU KULTUR
  SAGA - warsztaty kreatywności
 • FORUM DIALOGU KULTUR
  Niedziela u Decjusza
 • GEORGE SAND - FRYDERYK CHOPIN
  Znamy wyniki!
 • CICERONE
  Wydarzenia artystyczne

Warsztaty plastyczne z autorką wystawy „Dialog z Miejscem”

 Warsztaty plastyczne z autorką wystawy „Dialog z Miejscem”.

12 kwietnia 2018 (czwartek), godz. 11.30

 

Zapraszamy na warsztaty plastyczne prowadzone pod kierunkiem Beaty Zuba, autorki prezentowanej w Willi Decjusza wystawy malarstwa pt. „Dialog z miejscem”.

W programie:

– autorskie oprowadzanie po wystawie, podczas którego artystka opowie o swoich najnowszych pracach inspirowanych zespołem pałacowo-parkowym Willi Decjusza oraz innych cyklach, w których pojawiają się historie ludzi i ich relacje z otoczeniem, nie zawsze pokazywane wprost.

– warsztaty plastyczne (techniki: ołówek i collage), których tematyka będzie nawiązywała do tytułowego miejsca, m.in. do ceramicznej dekoracji loggi, którą w swej wyobraźni artystycznej autorka przyrównuje do portugalskich azulejo.

 

Termin:12 kwietnia (czwartek) od 11.30-14.00 (Sala Kominkowa w Willi Decjusza, organizator zapewnia materiały).

Liczba miejsc ograniczona, obowiązują zapisy:kasia@villa.org.pl

Koordynacja: Katarzyna Trojanowska

 

Beata Zuba

Absolwentka Wydziału Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, dyplom  w  pracowni prof. Leszka Misiaka oraz Teresy Kotkowskiej-Rzepeckiej, aneks do dyplomu w I Pracowni Inerdyscyplinarnej pod kierunkiem prof. Zbigniewa Bajka. Ukończyła również Studium Pedagogiczne, pisząc pracę z arteterapii pt.: ”Interpretacja siebie poprzez kolor”.

Zajmuje się malarstwem, rysunkiem i fotografią, działa czynnie w Stowarzyszeniu Psychiatria i Sztuka. Jest członkiem Związku Artystów Polskich. Brała udział w licznych wystawach indywidualnych i zbiorowych (Pałac Sztuki w Krakowie, Muzeum Sztuki Współczesnej Solvay w Krakowie, Muzeum Sztuki Współczesnej w Radomiu i wielu innych). Prace w zbiorach Muzeum Zamek w Wiśniczu oraz zbiorach prywatnych polskich i zagranicznych. Swoje projekty prezentuje w ramach konferencji międzynarodowych w Polsce (m.in. MOCAK Muzeum Sztuki Współczesnej – Kraków/ i za granicą /Światowy Zjazd Arteterapii w Tuluzie).

Obrazy z cyklu Szeroko Zamknięte brały udział w filmie dokumentalnym „Bezimienny” Urszuli Sochacki na temat eksterminacji osób chorych psychicznie w trakcie II Wojny Światowej (Ogrody Sztuki w Krakowie 2015).

 

 

 

 

 

 

Zobacz także