facebook
 • FORUM DIALOGU KULTUR
  Polska Nagroda im. Sérgio Vieira de Mello
 • FORUM DIALOGU KULTUR
  SAGA - warsztaty kreatywności
 • FORUM DIALOGU KULTUR
  Niedziela u Decjusza
 • GEORGE SAND - FRYDERYK CHOPIN
  Znamy wyniki!
 • CICERONE
  Wydarzenia artystyczne

„Dialog z Miejscem” – wystawa malarstwa Beaty Zuba

8 kwietnia 2018 (niedziela) o godz. 17.00 zapraszamy do Willi Decjusza na wernisaż wystawy malarstwa Beaty Zuba pt. „Dialog z miejscem”. To najnowsza, indywidualna wystawa krakowskiej artystki, dla której zespół pałacowo-parkowy stał się inspiracją do stworzenia obrazów, będących próbą pokazania relacji, w jakie wchodzi człowiek w kontakcie z tytułowym miejscem. W swej twórczości autorka opiera się na ścisłej relacji odbiorcy z otoczeniem, opowiada historie ludzi, nie zawsze pokazywane wprost, często przez pryzmat miejsca, światła i cienia. Beata Zuba pokazuje ciekawe, nastrojowe prace z kilku cykli malarskich: „Tam”, „W stronę ciszy”, „W stronę światła”, „Szeroko zamknięte”, a także portrety oraz dzieła wielkoformatowe. Zobaczymy również ostatnie prace, nawiązujące do pobytu autorki w Lisbonie, z cyklu Szkice z podróży oraz do elementów architektury i otoczenia Willi Decjusza, np. ceramicznej dekoracji loggi, którą w swej wyobraźni artystycznej przyrównuje do portugalskich azulejo.

 

Wystawa została objęta patronatem Cracow Gallery Weekend KRAKERS 2018.

 

Podczas otwarcia wystawy o godz. 18.00 odbędzie się koncert w wykonaniu Natalii Jarząbek (flet) oraz Emmy Wils (fortepian). W programie koncertu zróżnicowanym pod względem narodowości autorów i czasu powstania muzyki znajdą się zarówno utwory współczesnego brytyjskiego flecisty i kompozytora, jak Hypnosis Iana Clarka czy sonata niemieckiego artysty z przełomu XIX / XX wieku Carla Reineckego, jak i wariacje Fryderyka Chopina na flet i fortepian.

 

Wystawa czynna od 9 do 25 kwietnia 2018 pn. – pt. w godz. 10.00-16.00 (wstęp wolny) oraz dodatkowo w ramach wydarzeń towarzyszących:

 

12 kwietnia 2018 (czwartek), godz. 11.30 Warsztaty z artystką, w trakcie których opowie o swoich obrazach oraz będzie pracowała z uczestnikami nad wykonaniem prac plastycznych inspirowanych wystawą  (obowiązują zapisy).

 

Więcej informacji: Dialog z miejscem – wystawa malarstwa Beaty Zuba w Willi Decjusza

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zobacz także