facebook
 • FORUM DIALOGU KULTUR
  Polska Nagroda im. Sérgio Vieira de Mello
 • FORUM DIALOGU KULTUR
  SAGA - warsztaty kreatywności
 • WRITE THE GAME
  Ruszyły zapisy!
 • FORUM DIALOGU KULTUR
  Niedziela u Decjusza
 • GEORGE SAND - FRYDERYK CHOPIN
  Znamy wyniki!
 • CICERONE
  Wydarzenia artystyczne
 • FORUM DIALOGU KULTUR

Dukaty Decjusza 2018

 

 

 

 

 

Stowarzyszenie Willa Decjusza zaprasza do udziału w programie edukacyjnym „Dukaty Decjusza” adresowanym do uczniów i nauczycieli szkół podstawowych z klas IV-VI z województwa małopolskiego. Dukaty Decjusza to cieszący się dużym zainteresowaniem program popularyzujący wiedzę o ekonomii, historii i numizmatyce.

 

 

Tematami zajęć są wybrane zagadnienia związane z historią pieniądza – od starożytności po współczesność, jego wartością i rolą, polityką monetarną oraz numizmatyką. Część zajęć poświęcona jest prezentacji postaci Mikołaja Kopernika i Justusa Decjusza – autorów czołowych traktatów ekonomicznych epoki renesansu prowadzących spór dotyczący reformy monetarnej oraz samej epoce odrodzenia.

 

Zajęcia prowadzą eksperci i specjaliści z obszaru ekonomii i kultury, którzy zaprezentują m.in. rozwój ekonomii, politykę monetarną Polski i Unii Europejskiej, numizmatykę oraz przedstawią renesans i jego wybitnych przedstawicieli.

 

W programie jednorazowo może wziąć udział ok. 25 osób. Program warsztatów realizowany jest w godz. 16.00 – 9.00 i obejmuje zwiedzanie Willi Decjusza, wykłady, warsztaty, kolację i śniadanie oraz nocleg na materacach, we własnych śpiworach w salach pierwszego piętra Willi Decjusza. Uczestnictwo w programie jest bezpłatne. Koszty transportu i ew. ubezpieczenia pokrywają uczestnicy.

 

Zgłoszenia proszę przesyłać na adres grzegorz@villa.org.pl

 

Terminy

4/5 czerwca 2018 – rezerwacja

6/7 czerwca 2018 – rezerwacja

13/14 września 2018  – rezerwacja

18/19 września 2018 – rezerwacja

19/20 września 2018 – rezerwacja

25/26 września 2018

26/27 września 2018 – rezerwacja

 

Koordynator projektu:

Grzegorz Morek,

tel. 12 425 36 38, 425 36 44

 

 

Finansowanie

 

 

Sponsor

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zobacz także