facebook
 • FORUM DIALOGU KULTUR
  Polska Nagroda im. Sérgio Vieira de Mello
 • FORUM DIALOGU KULTUR
  SAGA - warsztaty kreatywności
 • WRITE THE GAME
  Ruszyły zapisy!
 • FORUM DIALOGU KULTUR
  Niedziela u Decjusza
 • GEORGE SAND - FRYDERYK CHOPIN
  Znamy wyniki!
 • CICERONE
  Wydarzenia artystyczne
 • FORUM DIALOGU KULTUR

Rekrutacja do 17. Letniej Szkoły Wyszehradzkiej zakończona!

 

Wykłady, warsztaty i debaty o wyzwaniach współczesnego świata, czyli rusza nabór do 17. edycji Letniej Szkoły Wyszehradzkiej.

 

Letnia Szkoła Wyszehradzka to cykl szkoleń adresowanych do młodych ludzi z krajów Grupy Wyszehradzkiej i Europy Wschodniej, realizowanych od 2002 roku przez Stowarzyszenie Willa Decjusza w Krakowie. Tegoroczna edycja odbędzie się w terminie 1-14 lipca i została podzielona na 2 części. Pierwsza część to wykłady i debaty, które poprowadzą, znamienici goście z całej Europy. Na drugi tydzień przewidziane są intensywne warsztaty w dziedzinie ACADEMIA, BUISNESS i DYPLOMACJA KULTURALNA.

 

Letnia Szkoła Wyszehradzka daje młodym ludziom możliwość poszerzenia wiedzy na temat polityki, gospodarki i kultury krajów Grupy Wyszehradzkiej. Projekt daje szansę zdobycia doświadczenia z zakresu wykorzystania kultury w dyplomacji, rozwoju startupów oraz profesjonalizacji działalności akademickiej. W dotychczasowych edycjach Letniej Szkoły Wyszehradzkiej wzięło udział przeszło 700 osób, a projekt został wyróżniony Międzynarodową Nagrodą Wyszehradzką, ustanowioną przez ministrów kultury Polski, Czech, Węgier i Słowacji.

 

Niepowtarzalna szansa współpracy z wybitnymi ekspertami i intelektualistami.

 

Wykłady, warsztaty i debaty prowadzą wybitni eksperci reprezentujący różne dziedziny wiedzy i działalności publicznej. Obok ekspertów i intelektualistów gościmy także Ambasadorów, Ministrów, przedstawicieli Unii Europejskiej, środowisk akademickich, polityków, biznesmenów, dziennikarzy, artystów, przedstawicieli administracji, samorządu i organizacji pozarządowych.

 

Adresatami są studenci, doktoranci, młodzi nauczyciele, przedsiębiorcy, dziennikarze oraz aktywiści przede wszystkim z krajów Grupy Wyszehradzkiej oraz Europy Centralnej, Wschodniej i Południowej.

 

 

Informacje o projekcie: www.visegradsummerschool.org

Kontakt: summerschool@villa.org.pl

Facebook: www.facebook.com/VisegradSummerSchool/

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zobacz także