facebook
  • FORUM DIALOGU KULTUR
    Polska Nagroda im. Sérgio Vieira de Mello

Seniorze, zgłoś się do SAGI! Kolejna edycja projektu już od połowy kwietnia!

Rusza nabór do kolejnej, czwartej już, edycji projektu dla seniorów „SAGA – warsztaty kreatywności”. Do udziału zapraszamy osoby, które ukończyły 60 lat, czują w sobie twórczy potencjał i chciałyby się nim podzielić z innymi! Uczestnicy i uczestniczki w czasie warsztatów twórczego pisania i spotkań literackich będą poznawać techniki pisarskie oraz tworzyć teksty literackie i użytkowe. Spotkania realizowane będą od połowy kwietnia do połowy czerwca 2014. Wszystkie zajęcia są bezpłatne.

 

 

Formularz zgłoszeniowy znajduje się poniżej. Można go również otrzymać pocztą tradycyjną lub za pośrednictwem poczty elektronicznej, a także wypełnić osobiście w Willi Decjusza.

 

 

Pobierz formularz zgłoszeniowy!

 

 

Na zgłoszenia – w postaci wypełnionego formularza – czekamy do 6 kwietnia. Wypełnioną aplikację prosimy przesłać na adres mailowy: projekty@villa.org.pl, pocztą (z dopiskiem „Saga”) lub dostarczyć osobiście do Willi Decjusza. Kolejność zgłoszeń nie jest decydująca. Osoby zakwalifikowane do projektu zostaną poinformowane indywidualnie – mailowo lub telefonicznie.

 

Czym jest SAGA?

 

Praktyczne umiejętności, wprowadzające do świata własnej twórczości literackiej, uczestnicy i uczestniczki SAGI zdobywać będą w formie warsztatów, konwersatoriów, pracy z tekstami, gier literackich i zadań domowych w wybranych przez siebie grupach warsztatowych:

 

  • proza – forma polecana zarówno osobom o tradycyjnym podejściu, jak i otwartym na bardziej nowatorskie formy wyrazu, zakłada ćwiczenie warsztatowe w obrębie różnorodnych gatunków literackich: powieści, dziennika, legendy, scenariusza; grupę poprowadzi: Michał Olszewski

 

Michał Olszewski – pisarz, dziennikarz, autor m.in. „Do Amsterdamu” i „Zapisków na biletach”. Związany z Tygodnikiem Powszechnym i Gazetą Wyborczą. W prozie pilnie śledzi zmiany, jakim uległa polska przestrzeń po 1989 roku, w gazetach pisze przede wszystkim o polityce ekologicznej.

 

 

 

  • media – forma polecana osobom, które pragną poznać i zmierzyć się z formami pisarskimi charakterystycznymi dla mediów np. felieton, reportaż, wywiad, recenzja, esej, blog literacki; grupę poprowadzi: Katarzyna Kubisiowska

 

Katarzyna Kubisiowska – dziennikarka związana z redakcją Tygodnika Powszechnego. Współautorka „Panoramy kina najnowszego 1980-995. Leksykonu” oraz „Lektur na ekranie”. W maju w wydawnictwie Czarne ukaże się „Rak po polsku” – jej rozmowy z onkologami. Obecnie pracuje nad biografią Jerzego Pilcha, która ma się ukazać za 2 lata w wydawnictwie Znak. Mama Tadka i Hanki. Lubi słuchać ludzi.

 

 

Kurs kreatywnego pisania uzupełniają:

 

  • Salony Literackie – spotkania z pisarzami i poetami, a także innymi reprezentantami literackiego świata;
  • Klub Saga – wydarzenia towarzyszące, współtworzone i współprowadzone przez uczestników projektu, wspólne wyjścia na wystawy, do teatru etc.
  • Konkurs literacki stanowiący podsumowanie części warsztatowej projektu oraz publikacja zawierająca najciekawsze teksty.

 

Więcej informacji na stronie projektu: www.saga.villa.org.pl

 

W razie jakichkolwiek wątpliwości lub pytań prosimy o kontakt z Magdą Jasińską

+48 12 425 36 44 w. 180

projekty@villa.org.

 

 

 

 

Organizacja:

 

 

                   96c7e22d2b_willa-decjusza-logo-stowarzyszenie_450x225xc (1) 

 

 

Fundator:

 

 

 log_ministerstwo_kulutry_projekt

    

 

Partnerzy:

 

 

log_krakow_miasto_literatury                          log_wydawnictwo_literackie                     log_znak

 

 

log_wydawnictwo_karakter                        log_korporacja_haart                        log_nowohucka_biblioteka_publiczna

 

 

 

Patroni medialni:

 

 

 

logo_dziennik_polski                       log_radio_krakow                            log_glos_seniora

 

 

 

 log_www_krakow_pl                     log_w_krakowie_pl

 

 

log_kutluratka_pl                        ModnyKrakow_logo_web_2012                           log_radar

                                   

 

 

 

 

 

Zobacz także