facebook
  • FORUM DIALOGU KULTUR
    Polska Nagroda im. Sérgio Vieira de Mello

Uroczyste zakończenie trzeciej edycji SAGI

25 listopada zakończyliśmy trzecią edycję warsztatów kreatywnego pisania dla osób starszych SAGA. Uroczystość otwarł Salon Literacki z udziałem Laureata Paszportu Polityki 2011 za „Książkę” Mikołaja Łozińskiego. Po spotkaniu z pisarzem nastąpiło uroczyste wręczenie pamiątkowych dyplomów oraz rozstrzygnięcie konkursu „Saga – bohaterowie codzienności”. Pierwsze miejsce i nagrody książkowe o łącznej wartości 300 zł otrzymała Pani Elżbieta Świerczyńska za pracę pt. „Nagroda Nobla”. W uzasadnieniu jury doceniło jej „warsztat pisarski, utrzymanie napięcia od słowa pierwszego do ostatniego, przewrotność w widzeniu spraw oczywistych, przenikliwą diagnozę duszy mężczyzny i jego bliskich”.

 

Drugie miejsce i nagrody książkowe o łącznej wartości 200 zł otrzymał Pani Lucyna Drelinkiewicz za pracę pt. „Ruska”: za dramaturgiczną konstrukcję, brawurę językową i rozbicie w proch powszechnych stereotypów.

 

Trzecie miejsce i nagrody książkowe o łącznej wartości 100 zł otrzymała Pani Krystyna Pieniążek za pracę pt. „Bohaterowie codzienności”. Za prostotę w pokazywaniu spraw złożonych, wrażliwość na szczegół, który nasyca wiarygodnością świat przedstawiony, serdeczność dla człowieka, która nie ma nic wspólnego z sentymentalizmem.

 

Wszystkim Laureatom serdecznie gratulujemy. Nagrodzone prace wkrótce pojawią się na stronie internetowej projektu – www.saga.villa.org.pl oraz w wydanej publikacji.

 

 

 

 

log_forum_pl

 

 

Zobacz także