facebook
 • FORUM DIALOGU KULTUR
  Polska Nagroda im. Sérgio Vieira de Mello
 • FORUM DIALOGU KULTUR
  SAGA - warsztaty kreatywności
 • WRITE THE GAME
  Ruszyły zapisy!
 • FORUM DIALOGU KULTUR
  Niedziela u Decjusza
 • GEORGE SAND - FRYDERYK CHOPIN
  Znamy wyniki!
 • CICERONE
  Wydarzenia artystyczne

Zagłosuj na Akademię Decjusza w Budżecie Obywatelskim!

 

 

Akademia Decjusza całoroczny cykl wydarzeń adresowany do mieszkańców Krakowa, realizowany w wyjątkowym miejscu – zespole pałacowo-parkowym Willa Decjusza na Woli Justowskiej. 

 

 

 

 

Dla kogo jest ten projekt? 

 

Dla rodzin – rodzinne kino letnie oraz Niedziela u Decjusza 
Dla uczniów – nocne zajęcia w Willi Decjusza 
Dla melomanów – koncerty muzyki kameralnej 
Dla ciekawych – dni otwarte w Willi Decjusza 

 

Co zawiera? 

 

Rodzinne kino letnie – kameralne wieczory filmowe na tarasie zabytkowej Willi Decjusza. 

 

Nocne lekcje w Willi Decjusza (Dukaty Decjusza) – wyjątkowy projekt edukacyjny skierowany do uczniów szkół podstawowych. Warsztaty, prezentacje i pokazy poprowadzone zostaną przez ekspertów akademickich oraz pasjonatów. Udział w programie umożliwia przeżycie niezapomnianej przygody, zdobycie wiedzy z zakresu przedsiębiorczości i kultury urozmaiconych zabawą oraz noclegiem w komnatach renesansowego pałacu. 

 

Koncerty muzyki kameralnej – rozbrzmiewająca w Willi muzyka kameralna zaspokoi potrzeby estetyczne największych melomanów. Zabytkowe wnętrza wzmacniają wyraz artystyczny utworów prezentowanych przez artystów światowej klasy. 

 

Dni otwarte w Willi Decjusza – Willa Decjusza to wyjątkowe na mapie Krakowa miejsce goszczące koronowane głowy państw, prezydentów, premierów, uznanych naukowców i artystów oraz największe autorytety życia społecznego i kulturalnego, a jednocześnie przestrzeń otwarta dla mieszkańców Krakowa. Odwiedzający Willę będą mogli zapoznać się z sięgającą XVI-wieku bogatą historią miejsca powstałego z inicjatywy Justusa Ludwika Decjusza, a także dowiedzieć się więcej o jego dawnych właścicielach oraz architekturze. Piknik rodzinny 

 

Niedziela u Decjusza – taniec, teatr a także muzyka i plastyka spotkają się w malowniczym ogrodzie zespołu pałacowo-parkowego Willa Decjusza. Na estradzie odbędą się występy zespołów dziecięcych i młodzieżowych, a także artystów polskich scen. 

 

Głosować można przez stronę: https://budzet.krakow.pl/ lub w wyznaczonych punktach.

 

Nr projektu w budżecie ogólnomiejskim – 21

 

Nr projektu w budżecie Dzielnicy VII Zwierzyniec – 17 

 

Głosowanie trwa do 30 czerwca!

 

 

 

 

 

Zobacz także