Aktualności

11.11.2023

Spotkanie: Literacki Środek Europy // Przełomy

16 listopada (czwartek) o godz. 18.30 zapraszamy do Willi Decjusza na spotkanie z tegorocznymi stypendystami i stypendystkami Wyszehradzkich Rezydencji Literackich.

Głównym motywem tegorocznego willowego spotkania Literacki Środek Europy jest ogólnie rozumiana kwestia przełomów – politycznych, społecznych i kulturowych, ale również prywatnych, osobistych czy egzystencjalnych.Czy dzisiejszy świat znalazł się w punkcie przełomowym? W jaki sposób wielkie przełomy wpływają na te małe, dotyczące pojedynczego życia? Jak można w ogóle rozumieć przełom?

Wokół tych pytań oscylować będą wystąpienia naszych obecnych gości(ń) – stypendystów/stypendystek Wyszehradzkich Rezydencji Literackich, w Willi Decjusza – którzy opowiedzą o swojej twórczości i przeczytają swoje utwory. A będą to:  Łukasz Jarosz (Polska),  Ivana Komanická (Słowacja),  Miloš Hroch (Czechy) oraz  Ilka Papp-Zakor (Węgry). Gościem specjalnym wydarzenia będzie białoruski pisarz i poeta – Andrej Chadanowicz.

Wydarzenie odbywać się będzie w języku polskim i angielskim. Wszystkie utwory będą czytane w oryginalnych językach oraz przekładzie na język polski.

Organizatorami wydarzenia są: Stowarzyszenie Willa Decjusza, Instytut Kultury Willa Decjusza i Centrum Wielokulturowe w Krakowie.

Więcej informacji o naszych stypendystach i stypendystkach znajduje się pod linkiem:
https://villa.org.pl/…/ruszyla-jesienna-edycja…/

 

 

Korzystając z tej witryny, zgadzasz się na korzystanie z plików cookie. Możesz zmienić ustawienia dotyczące plików cookie w dowolnym momencie, a także dowiedzieć się więcej na ich temat