Aktualności

27.03.2024

Wesołych Świąt!

W imieniu Zarządu i całego Zespołu Stowarzyszenia Willa Decjusza składamy Państwu najlepsze życzenia wielkanocne.

Kultura na uchodźstwie. Dni solidarności w Willi Decjusza

Kultura na uchodźstwie. Dni solidarności w Willi Decjusza

17.05.2023
W dniach 3-4 czerwca 2023 odbędzie się druga edycja wydarzenia „Kultura na uchodźstwie. Dni solidarności w Willi Decjusza”. Jest ono naszą odpowiedzią na trudną sytuację demokratycznej opozycji w Białorusi i pogłębiającego się w tym państwie kryzysu wartości demokratycznych i swobód obywatelskich. Mając w pamięci postaci i wysiłki polskich twórców kultury na uchodźstwie do rozmowy zapraszamy Białorusinów – ofiary politycznych opresji, który byli zmuszeni wyemigrować ze swojej ojczyzny, by znaleźć nowe miejsce do życia i pracy twórczej.
Przedłużamy rekrutację na warszaty pisania gier - WIRE

Przedłużamy rekrutację na warszaty pisania gier – WIRE

24.08.2023
W związku z dużym zainteresowanim i trwającym okresem wakacyjnym rekrutacja do warsztatów pisania gier narracyjnych o kobietach Solidarności jest przedłużona do 5 września.
WIRE: Ścieżka Pamięci w Polsce - Kobiety Solidarności

WIRE: Ścieżka Pamięci w Polsce – Kobiety Solidarności

11.03.2024
15 marca o godz. 18.30 zapraszamy na wykład otwarty inaugurujący międzynarodową sesję warsztatów pisania scenariuszy do gier narracyjnych, których bohaterkami są kobiety. Wykład o kobietach w Solidarności połączony jest ze spotkaniem z panią Lilianą Batko-Sonik.
Rozpoczynamy rekrutację do projektu WIRE

Rozpoczynamy rekrutację do projektu WIRE

31.03.2023
Stowarzyszenie Willa Decjusza oraz dr hab. Barbara Klich-Kluczewska, prof. UJ serdecznie zapraszają na spotkanie promocyjne projektu WIRE (Women in Resistance. Reshaping the narratives on Female Antitotalitarian Resistance in Europe) 4 kwietnia (wtorek) o 13.15 w Instytucie Historii Uniwersytetu Jagiellońskiego w sali 307.
Korzystając z tej witryny, zgadzasz się na korzystanie z plików cookie. Możesz zmienić ustawienia dotyczące plików cookie w dowolnym momencie, a także dowiedzieć się więcej na ich temat