Aktualności

06.04.2023

Wesołych Świąt!

Szanowni Państwo, Drodzy Przyjaciele!

Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych życzymy, aby były pięknym czasem spędzonym w dobrym zdrowiu i w otoczeniu bliskich. Niech ten szczególny moment będzie dla Państwa źródłem nadziei i pogody ducha.

 

Stowarzyszenie Willa Decjusza

21. Letnia Szkoła Wyszehradzka za nami!

21. Letnia Szkoła Wyszehradzka za nami!

19.07.2023
W Willi Decjusza w dniach 3-12 lipca 2023 roku odbyła się 21. Letniej Szkoły Wyszehradzkiej, unikalnego programu edukacyjno-kulturalnego skierowanego do studentów, absolwentów, młodych naukowców i profesjonalistów ze Słowacji, Czech, Polski i Węgier, a także innych krajów Europy Środkowej i Wschodniej.
Znamy laureatów 20. edycji Polskiej Nagrody im. Sérgio Vieira de Mello

Znamy laureatów 20. edycji Polskiej Nagrody im. Sérgio Vieira de Mello

27.10.2023
Marcin Żyła, Familias Unidas por Nuestros Desaparecidos en Jalisco (FUNDEJ) z Meksyku i Andrzej Poczobut – tegorocznymi laureatami prestiżowej Nagrody im. Sérgio Vieira de Mello, Wysokiego Komisarza Narodów Zjednoczonych ds. Praw Człowieka.
Kultura na uchodźstwie. Dni solidarności w Willi Decjusza

Kultura na uchodźstwie. Dni solidarności w Willi Decjusza

17.05.2023
W dniach 3-4 czerwca 2023 odbędzie się druga edycja wydarzenia „Kultura na uchodźstwie. Dni solidarności w Willi Decjusza”. Jest ono naszą odpowiedzią na trudną sytuację demokratycznej opozycji w Białorusi i pogłębiającego się w tym państwie kryzysu wartości demokratycznych i swobód obywatelskich. Mając w pamięci postaci i wysiłki polskich twórców kultury na uchodźstwie do rozmowy zapraszamy Białorusinów – ofiary politycznych opresji, który byli zmuszeni wyemigrować ze swojej ojczyzny, by znaleźć nowe miejsce do życia i pracy twórczej.
21. Letnia Szkoła Wyszehradzka - Program

21. Letnia Szkoła Wyszehradzka – Program

07.06.2023
Już za niecały miesiąc rozpocznie się XXI Letnia Szkoła Wyszehradzka, której tematem przewodnim będą prawa człowieka i ich obecność we współczesnym świecie. Pośród zaproszonych gości i ekspertów znaleźli się m.in. Michael Žantovský. Hanna Machińska, Michal Vašečka, Dagmar Horná, Petr Mareš i inni.
Korzystając z tej witryny, zgadzasz się na korzystanie z plików cookie. Możesz zmienić ustawienia dotyczące plików cookie w dowolnym momencie, a także dowiedzieć się więcej na ich temat