Aktualności

16.11.2023

WIRE „Solidarność: Kobiety w opozycji”

Za nami pierwsza edycja warsztatów pisania scenariuszy do gier narracyjnych w ramach projektu WIRE „Solidarność: Kobiety w opozycji”. Podczas zajęć prowadzonych przez ekspertów z Krakowskiego Parku Technologicznego, uczestnicy odkrywali potencjał gry narracyjnej jako narzędzia edukacyjnego oraz tworzyli swoje własne prototypy gier, inspirowane biografiami aktywistek związanych z Solidarnością. Celem warsztatów było przełamanie konwencjonalnego dyskursu historycznego opartego na męskiej perspektywie oraz głębsze zrozumienie dylematów przed jakimi stawały kobiety zaangażowane w ruch opozycyjny. Gry narracyjne umożliwiające wcielenie się w bohaterki inspirowane postaciami aktywistek Solidarności, w szczególny sposób sprzyjają głębszemu zrozumieniu ich sytuacji i wyborów. Efekty warsztatów podziwiać będzie można już wkrótce w polskojęzycznej publikacji WIRE. Powstałe w ramach warsztatów prototypy gier zostaną udostępnione w ramach otwartej licencji. Niebawem zaprosimy Państwa do ich przetestowania. Zapraszamy do śledzenia naszych aktualności i mediów społecznościowych.

Dziękujemy Uczestnikom za obecność, kreatywność i zaangażowanie, a naszym Partnerom: dr hab. Barbarze Klich-Kluczewskiej, prof. UJ, Instytutowi Historii Uniwersytetu Jagiellońskiego, Krakowskiemu Parkowi Technologicznemu oraz Digital Dragons – za owocną współpracę.

Europejskiemu Centrum Solidarności i Ośrodkowi KARTA , dziękujemy za udostępnienie materiałów ze zbiorów archiwalnych.

Warsztaty odbyły się w ramach projektu WIRE finansowanego ze środków unijnych w ramach programu CERV.

Zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć.

fot. Paweł Mazur

Korzystając z tej witryny, zgadzasz się na korzystanie z plików cookie. Możesz zmienić ustawienia dotyczące plików cookie w dowolnym momencie, a także dowiedzieć się więcej na ich temat