Aktualności

01.05.2023

Wizyta studyjna grupy literackiej w Willi Decjusza

Centrum Aktywności Seniorów w Willi Decjusza gościło grupę pasjonatek literatury z Norymbergii. Grupa powstała 30 lat temu i celem ich spotkań niezmiennie jest poznawanie wiodących tytułów i dyskutowanie o pozycjach książkowych, których autorkami są kobiety. Wśród przekładów z polskiej literatury, które omawiano przed przyjazdem do Krakowa znalazły się m.in. teksty Żanny Słoniowskiej, uznawanej za jeden z najciekawszych głosów współczesnej literatury europejskiej.

W spotkaniu w Willi Decjusza wziął także udział Andreas Volk – Laureat Nagrody im. Karla Dedeciusa w 2022 roku, tłumacz zajmujący się przede wszystkim przekładem dzieł dramatycznych odgrywających znaczącą rolę w intensyfikacji polsko-niemieckich kontaktów teatralnych. Andreas Volk w minionych latach współpracował z Willą Decjusza jako redaktor polsko-niemiecko-ukraińskiego czasopisma literackiego „Radar”, a aktualnie pracuje nad tłumaczeniem współczesnej sztuki teatralnej Małgorzaty Sikorskiej-Miszczuk.

 

Korzystając z tej witryny, zgadzasz się na korzystanie z plików cookie. Możesz zmienić ustawienia dotyczące plików cookie w dowolnym momencie, a także dowiedzieć się więcej na ich temat