W związku z dużym zainteresowaniem warsztatami pisania scenariuszy do gier narracyjnych w ramach projektu Women in Resistance (WIRE), zdecydowaliśmy o przedłużeniu naboru zgłoszeń do 5 września. Wyniki rekrutacji ogłoszone zostaną 6 września 2023 r. mailowo.
Dla przypomnienia!
Rekrutujemy uczestników szczególnie spośród studentów i studentek nauk humanistycznych, nauczycieli i nauczycielek przedmiotów humanistycznych, ale także pasjonatów-edukatorów czy pasjonatki-edukatorki, słowem: wszystkich chcących rozwijać swój warsztat pracy. Inspiracją do stworzenia scenariuszy i prototypów będą biogramy polskich aktywistek związanych z Solidarnością opracowane przez studentów Uniwersytetu Jagiellońskiego pod kierunkiem dr hab. Barbary Klich-Kluczewskiej, prof. UJ. Do opracowania biogramów posłużyły materiały ze zbiorów Europejskiego Centrum Solidarności w Gdańsku, Ośrodka Karta w Warszewie, Biblioteki Jagiellońskiej oraz Muzeum Fotografii w Krakowie.
Warsztaty stanowią okazję do:
- Dowiedzenia się, na czym polegają aktywizujące metody kształcenia;
- Odkrycia potencjału gry narracyjnej jako nowoczesnego narzędzia edukacyjnego w nauczaniu historii;
- Nauczenia się podstaw projektowania scenariuszy do gier narracyjnych;
- Stworzenia własnego prototypu gry narracyjnej;
- I przede wszystkim alternatywnego spojrzenia na historię z perspektywy kobiet jako tych, które również przyczyniły się do epokowych zmian!
O warsztatach:
Czterodniowe warsztaty odbędą się Willi Decjusza w dniach 26-29 września 2023 r. w godz. 10.00 – 15.00. Prowadzącymi są eksperci z Krakowskiego Parku Technologicznego. W czasie programu organizatorzy zapewniają kawę i przękąski.
Warsztaty prowadzone będą przez ekspertów z Krakowskiego Parku Technologicznego i odbędą się w Willi Decjusza w dniach 26-29 września 2023 r. w godz. 10.00 – 15.00.
Formularz zgłoszeniowy dostępny TUTUAJ: https://forms.gle/UzQ6zR8fkJq2N8sYA
Partnerzy:
Instytut Historii Uniwersytetu Jagiellońskiego
Krakowski Park Technologiczny
Digital Dragons
Projekt WIRE jest finansowany ze środków UE w ramach programu CERV.