Aktualności

24.08.2023

Przedłużamy rekrutację na warszaty pisania gier – WIRE

 W związku z dużym zainteresowaniem warsztatami pisania scenariuszy do gier narracyjnych w ramach projektu Women in Resistance (WIRE), zdecydowaliśmy o przedłużeniu naboru zgłoszeń do 5 września. Wyniki rekrutacji ogłoszone zostaną 6 września 2023 r. mailowo.

Dla przypomnienia!

Rekrutujemy uczestników szczególnie spośród studentów i studentek nauk humanistycznych, nauczycieli i nauczycielek przedmiotów humanistycznych, ale także pasjonatów-edukatorów czy pasjonatki-edukatorki, słowem: wszystkich chcących rozwijać swój warsztat pracy. Inspiracją do stworzenia scenariuszy i prototypów będą biogramy polskich aktywistek związanych z Solidarnością opracowane przez studentów Uniwersytetu Jagiellońskiego pod kierunkiem dr hab. Barbary Klich-Kluczewskiej, prof. UJ. Do opracowania biogramów posłużyły materiały ze zbiorów Europejskiego Centrum Solidarności w Gdańsku, Ośrodka Karta w Warszewie, Biblioteki Jagiellońskiej oraz Muzeum Fotografii w Krakowie.

Warsztaty stanowią okazję do:

  • Dowiedzenia się, na czym polegają aktywizujące metody kształcenia;
  • Odkrycia potencjału gry narracyjnej jako nowoczesnego narzędzia edukacyjnego w nauczaniu historii;
  • Nauczenia się podstaw projektowania scenariuszy do gier narracyjnych;
  • Stworzenia własnego prototypu gry narracyjnej;
  • I przede wszystkim alternatywnego spojrzenia na historię z perspektywy kobiet jako tych, które również przyczyniły się do epokowych zmian!

O warsztatach:
Czterodniowe warsztaty odbędą się Willi Decjusza w dniach 26-29 września 2023 r. w godz. 10.00 – 15.00. Prowadzącymi są eksperci z Krakowskiego Parku Technologicznego. W czasie programu organizatorzy zapewniają kawę i przękąski.

Warsztaty prowadzone będą przez ekspertów z Krakowskiego Parku Technologicznego i odbędą się w Willi Decjusza w dniach 26-29 września 2023 r. w godz. 10.00 – 15.00.

Formularz zgłoszeniowy dostępny TUTUAJ: https://forms.gle/UzQ6zR8fkJq2N8sYA

Partnerzy:
Instytut Historii Uniwersytetu Jagiellońskiego
Krakowski Park Technologiczny
Digital Dragons
Projekt WIRE jest finansowany ze środków UE w ramach programu CERV.

 

REGULAMIN_ZAKTUALIZOWANY.pdf

Więcej o projekcie:

Letnia Szkoła Wyszehradzka – dziękujemy za wszystkie aplikacje!

Letnia Szkoła Wyszehradzka – dziękujemy za wszystkie aplikacje!

26.04.2023
Dziękujemy za wszystkie aplikacje, które otrzymaliśmy. Cieszymy się, że na przestrzeni lat, Letnia Szkoła Wyszehradzka cieszy się zainteresowaniem, oraz tym, że już w lipcu, kolejne pokolenie uczestników dołączy do społeczności zgromadzonej wokół projektu.
Kultura na uchodźstwie. Dni solidarności w Willi Decjusza

Kultura na uchodźstwie. Dni solidarności w Willi Decjusza

17.05.2023
W dniach 3-4 czerwca 2023 odbędzie się druga edycja wydarzenia „Kultura na uchodźstwie. Dni solidarności w Willi Decjusza”. Jest ono naszą odpowiedzią na trudną sytuację demokratycznej opozycji w Białorusi i pogłębiającego się w tym państwie kryzysu wartości demokratycznych i swobód obywatelskich. Mając w pamięci postaci i wysiłki polskich twórców kultury na uchodźstwie do rozmowy zapraszamy Białorusinów – ofiary politycznych opresji, który byli zmuszeni wyemigrować ze swojej ojczyzny, by znaleźć nowe miejsce do życia i pracy twórczej.
Maria Elena Bonet w Willi Decjusza

Maria Elena Bonet w Willi Decjusza

17.08.2023
Witamy w Krakowie białoruską artystkę Marię Elenę Bonet, która spędzi tu sierpień pracując i tworząc w ramach projektu „Kultura na Uchodźstwie”.
Interaktywne narzędzia do opowiadania historii są dostępne

Interaktywne narzędzia do opowiadania historii są dostępne

04.05.2023
Zapraszamy do zpoznania się z interaktywnymi narzędziami powstałymi w czasie projektu SO-CLOSE, które razem z pakietem materiałów informacyjnych i szkoleniowych są dostępne nieodpłatnie.
Korzystając z tej witryny, zgadzasz się na korzystanie z plików cookie. Możesz zmienić ustawienia dotyczące plików cookie w dowolnym momencie, a także dowiedzieć się więcej na ich temat