Aktualności

24.08.2023

Przedłużamy rekrutację na warszaty pisania gier – WIRE

 W związku z dużym zainteresowaniem warsztatami pisania scenariuszy do gier narracyjnych w ramach projektu Women in Resistance (WIRE), zdecydowaliśmy o przedłużeniu naboru zgłoszeń do 5 września. Wyniki rekrutacji ogłoszone zostaną 6 września 2023 r. mailowo.

Dla przypomnienia!

Rekrutujemy uczestników szczególnie spośród studentów i studentek nauk humanistycznych, nauczycieli i nauczycielek przedmiotów humanistycznych, ale także pasjonatów-edukatorów czy pasjonatki-edukatorki, słowem: wszystkich chcących rozwijać swój warsztat pracy. Inspiracją do stworzenia scenariuszy i prototypów będą biogramy polskich aktywistek związanych z Solidarnością opracowane przez studentów Uniwersytetu Jagiellońskiego pod kierunkiem dr hab. Barbary Klich-Kluczewskiej, prof. UJ. Do opracowania biogramów posłużyły materiały ze zbiorów Europejskiego Centrum Solidarności w Gdańsku, Ośrodka Karta w Warszewie, Biblioteki Jagiellońskiej oraz Muzeum Fotografii w Krakowie.

Warsztaty stanowią okazję do:

  • Dowiedzenia się, na czym polegają aktywizujące metody kształcenia;
  • Odkrycia potencjału gry narracyjnej jako nowoczesnego narzędzia edukacyjnego w nauczaniu historii;
  • Nauczenia się podstaw projektowania scenariuszy do gier narracyjnych;
  • Stworzenia własnego prototypu gry narracyjnej;
  • I przede wszystkim alternatywnego spojrzenia na historię z perspektywy kobiet jako tych, które również przyczyniły się do epokowych zmian!

O warsztatach:
Czterodniowe warsztaty odbędą się Willi Decjusza w dniach 26-29 września 2023 r. w godz. 10.00 – 15.00. Prowadzącymi są eksperci z Krakowskiego Parku Technologicznego. W czasie programu organizatorzy zapewniają kawę i przękąski.

Warsztaty prowadzone będą przez ekspertów z Krakowskiego Parku Technologicznego i odbędą się w Willi Decjusza w dniach 26-29 września 2023 r. w godz. 10.00 – 15.00.

Formularz zgłoszeniowy dostępny TUTUAJ: https://forms.gle/UzQ6zR8fkJq2N8sYA

Partnerzy:
Instytut Historii Uniwersytetu Jagiellońskiego
Krakowski Park Technologiczny
Digital Dragons
Projekt WIRE jest finansowany ze środków UE w ramach programu CERV.

 

REGULAMIN_ZAKTUALIZOWANY.pdf

Więcej o projekcie:

Wesołych Świąt!

Wesołych Świąt!

06.04.2023
Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych życzymy, aby były pięknym czasem spędzonym w dobrym zdrowiu i w otoczeniu bliskich. Niech ten szczególny moment będzie dla Państwa źródłem nadziei i pogody ducha.
Słuchowisko naszego stypendysty „Die Causa Jeanne d‘Arc”

Słuchowisko naszego stypendysty „Die Causa Jeanne d‘Arc”

07.04.2023
Zapraszamy na słuchowisko radiowe „Die Causa Jeanne d‘Arc” Kaia Grehna, nad którym niemiecki reżyser pracował ubiegłej jesieni w Willi Decjusza w ramach polsko-niemieckich rezydencji scenariopisarskich.
Kultura na uchodźstwie. Dni solidarności w Willi Decjusza

Kultura na uchodźstwie. Dni solidarności w Willi Decjusza

17.05.2023
W dniach 3-4 czerwca 2023 odbędzie się druga edycja wydarzenia „Kultura na uchodźstwie. Dni solidarności w Willi Decjusza”. Jest ono naszą odpowiedzią na trudną sytuację demokratycznej opozycji w Białorusi i pogłębiającego się w tym państwie kryzysu wartości demokratycznych i swobód obywatelskich. Mając w pamięci postaci i wysiłki polskich twórców kultury na uchodźstwie do rozmowy zapraszamy Białorusinów – ofiary politycznych opresji, który byli zmuszeni wyemigrować ze swojej ojczyzny, by znaleźć nowe miejsce do życia i pracy twórczej.
Trwa nabór zgłoszeń do 20. Nagrody im. Sérgio Vieira de Mello

Trwa nabór zgłoszeń do 20. Nagrody im. Sérgio Vieira de Mello

20.06.2023
Stowarzyszenie Willa Decjusza rozpoczęło nabór zgłoszeń do 20. edycji Polskiej Nagrody im. Sérgio Vieira de Mello. Zgłoszenia nadsyłać można do 20 sierpnia 2023 roku. Nagroda przyznawana jest osobom i organizacjom pozarządowym za ich działania na rzecz pokojowego współistnienia i współdziałania społeczeństw, religii i kultur. Kandydatami do Nagrody mogą być osoby oraz instytucje z Polski oraz zagranicy.
Korzystając z tej witryny, zgadzasz się na korzystanie z plików cookie. Możesz zmienić ustawienia dotyczące plików cookie w dowolnym momencie, a także dowiedzieć się więcej na ich temat