Aktualności

13.03.2023

21. Letnia Szkoła Wyszehradzka – aplikuj

• Szukasz dla siebie nowych celów i wyzwań?
• Chcesz poznać nowych ludzi, którzy tak jak Ty interesują się samorozwojem, sytuacją polityczną w Europie Środkowej (ale nie tylko), nowymi technologiami, biznesem czy dziedzictwem kulturowym?
• Może po prostu chcesz poszerzyć swoje perspektywy i rozpocząć międzynarodową karierę?
• Czy wiesz, że niektórzy z pierwszych uczestników Letniej Szkoły Wyszehradzkiej to dziś dyrektorzy, menedżerowie i najlepsi fachowcy w swoich dziedzinach i współpracują z nami do dziś?
Choć może nie znamy jeszcze dokładnie Twojej historii, to wiemy, że zgłaszając się do tego projektu nie pożałujesz!

Rekrutacja zaczyna się 3 marca i kończy 2 kwietnia!

Aplikuj tutaj: https://forms.gle/XaZM9UJLUxfshuSy7
Wyniki zostaną opublikowane nie później niż w pierwszym tygodniu maja 2023 r.

Letnia Szkoła Wyszehradzka / Visegrad Summer School (VSS) to projekt, który od 20 lat kształtuje i kształci pokolenia młodych obywateli Grupy Wyszehradzkiej i krajów sąsiednich. Na przestrzeni lat Letnia Szkoła Wyszehradzka stała się nie tylko platformą pogłębiania wiedzy i podnoszenia kompetencji międzykulturowych, ale także ważnym instrumentem integracji młodzieży z regionu. Możliwość dyskusji na najważniejsze tematy w gronie studentów, Ambasadorów, Ministrów, przedstawicieli Unii Europejskiej oraz wybitnych intelektualistów pozwoliła na bardziej obiektywną ocenę sytuacji i dała każdemu szansę poznania lepszego zdania i motywacji partnerów. Do tej pory mogliśmy współpracować i gościć: Norman Davies, Manuel Loff, Andrea Petö, Michael Žantovský, Jean Pierre-Deru, Pavel Fischer.

21. edycja tego wyjątkowego i popularnego w Grupie Wyszehradzkiej programu umożliwi kolejnej grupie 30 młodych profesjonalistów i młodych liderów spotkanie europejskich ekspertów i intelektualistów, poszerzenie wiedzy, wymianę pomysłów, doświadczeń i opinii. Program, podobnie jak w poprzednich edycjach, został podzielony na dwa segmenty: Biznes i Innowacje oraz Dziedzictwo Kulturowe, które wydają się odległe, ale połączone razem dają możliwość stworzenia innowacyjnego i odpowiedzialnego podejścia do aktualnego krajobrazu społecznego. Laboratoria prowadzone przez ekspertów (Aleksandra Przegalińska, Jonathan Goodacre) będą nastawione na wymianę poglądów, zdobywanie wiedzy i konsultowanie własnych pomysłów uczestników. Będziemy przyczyniać się do rozwoju nowej optyki, a także kształtowania uczestników – aspirujących liderów V4 i krajów sąsiednich.
W XXI edycji VSS pierwszeństwo mają założyciele start-upów, inicjatorzy konkurencyjnego biznesu oraz osoby osiadłe w obiektach dziedzictwa i zarządzające projektami kulturalnymi, pracujące z dziedzictwem materialnym i niematerialnym, jako głównym tworzywem swojej działalności zawodowej. Celem VSS jest zbliżenie ich do siebie w poszukiwaniu wzajemnych bodźców i korzyści dla obu sektorów oraz wymiana perspektyw.

Podczas 10 dni wykładów, warsztatów, szkoleń i wizyt studyjnych uczestnicy będą pracować (w grupach i indywidualnie) nad swoimi krótkimi prezentacjami, które odbędą się ostatniego dnia, podczas zamkniętej formuły „Wyszehradzkie Ted-ex Talks”.

21. Letnia Szkoła Wyszehradzka
Kiedy: 3-12 lipca 2023 (10 dni)
Gdzie: Kraków (Polska), Ośrodek Pałacowo-Parkowy Willa Decjusza
Opłata za uczestnictwo: 150 EUR
Zadaj pytanie: summerschool@villa.org.pl lub przez prywatny czat na stronie FB (@VisegradSummerSchool)

Śledź nas na FB!
https://www.facebook.com/VisegradSummerSchool
www.visegradsummerschool.org
Powodzenia w aplikacji!

Korzystając z tej witryny, zgadzasz się na korzystanie z plików cookie. Możesz zmienić ustawienia dotyczące plików cookie w dowolnym momencie, a także dowiedzieć się więcej na ich temat