Aktualności

26.04.2024

City&Co z wizytą studyjną w Willi Decjusza

Stowarzyszenie Willa Decjusza gościło grupę uczestników międzynarodowego projektu badawczego: „City&Co: Older Adults Co-Creating a Sustainable Age-friendly City” / „Miasto i Współpraca: Starsze osoby współtworzące zrównoważone i przyjazne bez względu na wiek miasto”, która wizytowała Kraków. Zespoły naukowców z Polski (Uniwersytet Jagielloński w Krakowie, Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu), Rumunii (National University of Political Studies and Public Administration), Holandii (The Hague University of Applied Sciences) oraz przedstawiciele Stowarzyszenia Gmin Niderlandzkich i miast: Haga, Kraków, Wrocław brali udział w spotkaniach w krakowskich instytucjach działających na rzecz mieszkańców miasta, a w szczególności osób starszych. Szeroko zaprezentowane działania projektu Centrum Aktywności Seniorów w Willi Decjusza spotkały się z dużym i autentycznym zainteresowaniem uczestników wizyty studyjnej. Przede wszystkimi wrażenie zrobiła liczna grupa rysunkowa, która zaprezentowała swoje prace malarskie ilustrujące efekty zajęć i ogrom energii wkładanej w rozwój tej pasji. W prezentacji programu wzięła udział dr Anna Okońska-Walkowicz, Pełnomocnik Prezydenta Miasta Krakowa ds. Polityki Senioralnej, uzupełniając przekaz o zasady współpracy Miasta z siecią działających w Krakowie Centrów Aktywności Seniorów.

Zapraszamy na praktyki studenckie w Willi Decjusza!

Zapraszamy na praktyki studenckie w Willi Decjusza!

18.07.2023
Od wielu lat współpracujemy z polskimi i zagranicznymi uczelniami, przyjmując na staże i praktyki studentów, chcących zdobyć doświadczenie i poszerzyć swoją wiedzę o praktyczne kwestie związane z realizacją międzynarodowych projektów i wydarzeń kulturalnych.
Ruszyła jesienna edycja Wyszehradzkich Rezydencji Literackich

Ruszyła jesienna edycja Wyszehradzkich Rezydencji Literackich

13.10.2023
We wrześniu rozpoczęła się jesienna tura tegorocznych Wyszehradzkich Rezydencji Literackich. W Willi Decjusza do końca listopada przebywać będzie czworo twórców z Polski, Czech, Słowacji oraz Węgier.
Rozpoczynamy rekrutację do projektu WIRE

Rozpoczynamy rekrutację do projektu WIRE

31.03.2023
Stowarzyszenie Willa Decjusza oraz dr hab. Barbara Klich-Kluczewska, prof. UJ serdecznie zapraszają na spotkanie promocyjne projektu WIRE (Women in Resistance. Reshaping the narratives on Female Antitotalitarian Resistance in Europe) 4 kwietnia (wtorek) o 13.15 w Instytucie Historii Uniwersytetu Jagiellońskiego w sali 307.
Trwa nabór zgłoszeń do 20. Nagrody im. Sérgio Vieira de Mello

Trwa nabór zgłoszeń do 20. Nagrody im. Sérgio Vieira de Mello

20.06.2023
Stowarzyszenie Willa Decjusza rozpoczęło nabór zgłoszeń do 20. edycji Polskiej Nagrody im. Sérgio Vieira de Mello. Zgłoszenia nadsyłać można do 20 sierpnia 2023 roku. Nagroda przyznawana jest osobom i organizacjom pozarządowym za ich działania na rzecz pokojowego współistnienia i współdziałania społeczeństw, religii i kultur. Kandydatami do Nagrody mogą być osoby oraz instytucje z Polski oraz zagranicy.
Korzystając z tej witryny, zgadzasz się na korzystanie z plików cookie. Możesz zmienić ustawienia dotyczące plików cookie w dowolnym momencie, a także dowiedzieć się więcej na ich temat