Aktualności

26.03.2024

Za nami druga edycja warsztatów w ramach WIRE!

W dniach 15-17 marca 2024 w Willi Decjusza odbyła się 2. edycja warsztatów pisania scenariuszy do historycznych gier narracyjnych w ramach projektu WIRE. Było to drugie wydarzenie w ramach Memory Route – metodologii opracowanej na potrzeby projektu zakładającej zaangażowanie uczestników projektu w działania edukacyjne w każdym z krajów partnerskich (Grecja, Polska, Włochy i Hiszpania). Otwarciu Memory Route w Polsce towarzyszył wykład prof. Barbary Klich-Kluczewskiej na temat historii „Solidarności” oraz rozmowa z Lilianą Sonik – polską filolog i działaczką opozycyjną z okresu PRL – poprowadzona przez Zuzannę Grabską i Marka Blachę, studentów Instytutu Historii UJ. Uczestnicy Memory Route wzięli również udział w spacerze historycznym po Starym Mieście śladami krakowskich opozycjonistów z czasów PRL. W czasie warsztatów poprowadzonych przez ekspertów z Krakowskiego Parku Technologicznego, członkowie grupy projektowej w międzynarodowych zespołach stworzyli własne prototypy edukacyjnych gier narracyjnych inspirowane biografiami kobiet zaangażowanych w ruch oporu przeciw reżimom totalitarnym we Włoszech, Hiszpanii, Grecji i Polsce w różnych momentach historycznych.

Dziękujemy Uczestnikom i Partnerom Projektu, którymi są: Universitat Autònoma Barcelona, Scuola di Pace di Monte Sole, Contemporary Social History Archives (ASKI), Krakowski Park Technologiczny, Digital Dragons, Instytut Historii UJ.

Szczególne podziękowania kierujemy do dr. hab. Barbary Klich-Kluczewskiej oraz pani Liliany Sonik.

Fot. Paweł Mazur

Korzystając z tej witryny, zgadzasz się na korzystanie z plików cookie. Możesz zmienić ustawienia dotyczące plików cookie w dowolnym momencie, a także dowiedzieć się więcej na ich temat