Aktualności

16.01.2024

22. Letnia Szkoła Wyszehradzka – znamy termin

Dzień zakończenia 21. LSW - uczestnicy wraz z koordynatorkami programu. 22. Letnia Szkoła Wyszehradzka odbędzie się w terminie 1 – 10 lipca br. W tym roku kontynuujemy cykl Szkół skupiających się na prognozowaniu przyszłości, a motywem przewodnim będzie Przyszłość Mediów.  

Już teraz zachęcamy do zarezerwowania terminu w swoim kalendarzu oraz podpowiadamy: rekrutacja ruszy z początkiem marca!

Letnia Szkoła Wyszehradzka to 10-dniowy program edukacyjno-kulturalny skierowany do młodych specjalistów i aspirujących przyszłych liderów, menagerów kultury, młodych przedsiębiorców i twórców start-upów, studentów, naukowców i badaczy z Czech, Polski, Słowacji i Węgier oraz innych krajów Europy Środkowo-Wschodniej oraz Bałkan Zachodnich.

Ze względu na swój międzynarodowy, makroregionalny i regionalny wymiar, projekt ma na celu promowanie pozytywnego wizerunku regionu w skali międzynarodowej oraz promocję dziedzictwa intelektualnego i kulturowego społeczeństw Czech, Polski, Słowacji i Węgier. 21. Szkoła rozpoczęła cykl edycji skupiających się na prognozowaniu i projektowaniu rozwiązań i wydarzeń przyszłości. Tematycznym motywem rozważań w 21. edycji były prawa człowieka i ich obecność we współczesnym świecie.  Zajęcia w ramach projektu prowadzone były przez międzynarodowych ekspertów, w tym intelektualistów, naukowców, polityków, ludzi kultury, dziennikarzy, artystów, a także przedstawicieli administracji, biznesu i organizacji pozarządowych. W ramach każdej edycji Letniej Szkoły Wyszehradzkiej organizowane są weekendowe wycieczki po Krakowie i Małopolsce. Możliwość poznania miejsc, które zazwyczaj nie są znane turystom stanowi cenne doświadczenie i pozwala na dywersyfikację programu.

Letnia Szkoła Wyszehradzka organizowana jest z pomocą wieloletnich i sprawdzonych partnerów: Międzynarodowego Funduszu Wyszehradzkiego, Ambasady Republiki Czeskiej, Ambasady Węgier, Ambasady Republiki Słowackiej, Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP, Biblioteki Vaclava Havla (Praga), Bratislava Policy Institute (Bratysława), Fundacji Cracovia Expressz – Centrum Węgierskie w Krakowie (Budapeszt), Narodowego Stowarzyszenia Agencji Rozwoju Regionalnego (Kijów), People in Focus (Albania), Województwa Małopolskie i Miasta Kraków.

Korzystając z tej witryny, zgadzasz się na korzystanie z plików cookie. Możesz zmienić ustawienia dotyczące plików cookie w dowolnym momencie, a także dowiedzieć się więcej na ich temat