Aktualności

15.05.2023

Kartulariusz

Centrum Aktywności Seniorów w Willi Decjusza i Klub Książki serdecznie zapraszają  we wtorek 16 maja o godz. 10.00 do Sali Błękitnej na niezwykłe spotkanie z niezwykłą książką.

Podczas spotkania zaprezentowany zostanie reprint słynnego Kodeksu Baltazara Behema – kartulariusza pochodzącego z początku XVI wieku, który zawiera przywileje i statuty miasta Krakowa oraz roty przysiąg i ustawy cechów krakowskich.

O historii jednego z piękniejszych kodeksów europejskich opowie Ewa Tłuczek, specjalizująca się w dziedzinie bibliotekarstwa i prowadząca spotkania dyskusyjne wokół książki. Będzie to również okazja do obejrzenia tej prawie 400-stu stronicowej księgi i zdobiących ją przepięknych ilustracji.

RADAR w wersji online powraca!

RADAR w wersji online powraca!

03.10.2023
Z radością informujemy, że uruchomiliśmy nową stronę internetową magazynu literackiego RADAR, na której można przeczytać nie tylko teksty z ostatniego wydania specjalnego DOM.CZAS.ZMIANA, ale także teksty archiwalne.
WIRE: Ścieżka Pamięci w Polsce - Kobiety Solidarności

WIRE: Ścieżka Pamięci w Polsce – Kobiety Solidarności

11.03.2024
15 marca o godz. 18.30 zapraszamy na wykład otwarty inaugurujący międzynarodową sesję warsztatów pisania scenariuszy do gier narracyjnych, których bohaterkami są kobiety. Wykład o kobietach w Solidarności połączony jest ze spotkaniem z panią Lilianą Batko-Sonik.
21. Letnia Szkoła Wyszehradzka za nami!

21. Letnia Szkoła Wyszehradzka za nami!

19.07.2023
W Willi Decjusza w dniach 3-12 lipca 2023 roku odbyła się 21. Letniej Szkoły Wyszehradzkiej, unikalnego programu edukacyjno-kulturalnego skierowanego do studentów, absolwentów, młodych naukowców i profesjonalistów ze Słowacji, Czech, Polski i Węgier, a także innych krajów Europy Środkowej i Wschodniej.
Trwa nabór zgłoszeń do 20. Nagrody im. Sérgio Vieira de Mello

Trwa nabór zgłoszeń do 20. Nagrody im. Sérgio Vieira de Mello

20.06.2023
Stowarzyszenie Willa Decjusza rozpoczęło nabór zgłoszeń do 20. edycji Polskiej Nagrody im. Sérgio Vieira de Mello. Zgłoszenia nadsyłać można do 20 sierpnia 2023 roku. Nagroda przyznawana jest osobom i organizacjom pozarządowym za ich działania na rzecz pokojowego współistnienia i współdziałania społeczeństw, religii i kultur. Kandydatami do Nagrody mogą być osoby oraz instytucje z Polski oraz zagranicy.
Korzystając z tej witryny, zgadzasz się na korzystanie z plików cookie. Możesz zmienić ustawienia dotyczące plików cookie w dowolnym momencie, a także dowiedzieć się więcej na ich temat